درمان قطعی واژینیسموس در اصفهان (در 2 جلسه)

درمان واژینیسموس در اصفهان

بیماری واژینسموس یک اختلال جنسی جدی در زنان است که باعث می شود عضلات واژن خودبخود منقبض و سفت شوند و کانال واژن را مسدود کنند. بنابراین هیچ چیزی نمی تواند به واژن نفوذ کند. این بیماری باعث می شود خانم ها نتوانند رابطه جنسی کامل داشته باشند و بدون دخول درد شدیدی حس می کنند.
در این مقاله همراه ما باشید تا با روشهای درمان قطعی واژینیسموس در اصفهان آشنا شوید. برای دسترسی سریع به قسمت های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

واژینیسموس چیست؟

هنگامی که یک زن واژینیسموس دارد عضلاتی که در ابتدای کانال واژن و دهانه واژن هستند موقع دخول چیزهایی مانند تامپون یا آلت تناسلی یا ابزارهای معاینه لگنی به شدت منقبض می شوند و به اصطلاح واژن قفل می شود

بنابراین دخول غیرممکن شده و زوجین نمی توانند نزدیکی کنند. این انقباضات دردناک هستند و زنان آن را به صورت درد شدید، احساس پاره شدن واژن یا سوزش شدید توصیف می کنند. مردان نیز نفوذ به واژن را شبیه برخورد یه یک مانع سخت مثل دیوار آجری بیان می کنند. اگر چنین مشکلی دارید، تنها نیستید چون زنان زیادی در سراسر دنیا با همین مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

چرا درمان واژینیسموس مهم است؟

در صورتی که به این بیماری مبتلا هستید سعی کنید حتما این مساله را با همسرتان در میان بگذارید. بعضی مواقع آقایان تصور می کنند عمدا نمی خواهید نزدیکی کنید و این باعث مشکلات بین زوجین و اختلافات زیادی می شود. یا اگر همسرتان در مورد این بیماری به شما توضیح می دهد، آن را انکار نکنید و یک نقص ندانید بلکه برای تشخیص آن به یک متخصص زنان مراجعه کنید.

عوراض بیماری واژینیسموس یا دخول دردناک

واژینیسموس و عدم دخول باعث بروز مشکلات زیر در زنان می شود:

 • در زمینه بارداری و زایمان باید گفت که نمی توانید برخی معاینات لازم را انجام دهید.
 • نمی توانید تست های غربالگری سرطان دهانه رحم مثل تست پاپ اسمیر را انجام دهید.
 • تاثیر واژینیسموس در بارداری  منفی است و به شکل سخت باردار شدن و نیاز به روشهایی مثل تزریق اسپرم با سرنگ در زنان خود را نشان می دهد.
 • کیفیت زندگی زناشویی و عادی تان را مختل می کند.

در ضمن به دلیل افسردگی و کاهش اعتماد به نفس دچار انزوا و بی میلی جنسی می شوید.

واژینیسموس چیست

انواع واژینیسموس

به گفته دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان، انواع مختلفی از واژینیسموس یا دخول دردناک وجود دارد که می تواند در سنین مختلف زندگی زنان را تحت تأثیر قرار دهد:

واژینیسموس اولیه
واژینیسموس اولیه همیشه وجود داشته است و در اولین نزدیکی یا وارد کردن چیزی به واژن، زن متوجه این عارضه می شود.

واژینیسموس ثانویه
در این نوع واژینیسموس قبلا فرد رابطه جنسی خوبی داشته ولی به دلیل آسیبهای زایمانی، عمل های جراحی لگنی، سوء استفاده جنسی و موارد دیگر، دچار مشکل عدم دخول می شود.

البته دسته بندی های دیگری نیز وجود دارد ولی این دسته بندی رایجتر است.

بیماری واژینیسموس چه علائمی دارد؟

اسپاسم غیرارادی عضلات ورودی واژن و دخول غیرممکن علامت اصلی بیماری واژینیسموس است. اما شدت این بیماری در بین زنان مختلف متفاوت است. علائم واژینیسموس عبارتند از :

 • نمی توانید انقباضات عضلات واژن را کنترل یا متوقف کنید.
 • ترس از نفوذ به واژن و کاهش میل جنسی
 • احساس درد یا سوزش شدید واژن موقع نزدیکی یا وارد شدن هر چیزی به داخل واژن
 • ممکن است انگشت یا تامپون بتواند وارد واژن شود ولی دخول آلت ممکن نیست.
 • فقط سر آلت می تواند وارد واژن شود.
 • از پیش نوازی و انواع دیگر رابطه جنسی لذت می برید، حتی ارضا می شوید ولی علیرغم میل تان نمی توانید دخول واژینال انجام دهید.

در ضمن، معمولا پس از اتمام تلاش برای دخول ناگهان علائم شما محو می شوند. موقع معاینات زنانه هم ممکن است نتوانید اجازه بدهید پزشک داخل واژن را معاینه کند.

اگر شما هم به واژینیسموس مبتلا هستید نگران نباشید. خانم دکتر صابری با استفاده از جدیدترین روشهای درمانی می توانند شما را درمان کنند. شما می توانید طی چند جلسه و بدون هیچ نگرانی از شر این بیماری خلاص شده و رابطه جنسی لذتبخشی را تجربه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس بگیرید.

علت بیماری واژینیسموس چیست؟

نقباض شدید عضلات واژن و مسدود شدن آن باعث دخول دردناک می شود. اما علت تنگی بیش از حد واژن هنوز به طور دقیق مشخص نشده ولی ممکن است علل روانی یا جسمی زیر منجر به واژینیسموس در زنان شود:

علل روحی

مسائل عاطفی، روحی و فرهنگی-مذهبی زیر در بروز واژینیسموس نقش دارند:

 • ترس و اضطراب از رابطه جنسی (اختلالات اضطرابی)
 • خاطره بد از یک رابطه جنسی در گذشته یا یک بارداری سخت
 • ترس از بارداری
 • احساس گناه یا ترس درباره داشتن رابطه جنسی
 • اتفاقات آسیب زا مانند سو استفاده جنسی یا رابطه خشن و عدم پیش نوازی
 • ترس از درد هنگام دخول که مکانیسم دفاعی بدن را به صورت انقباض و بستن واژن فعال می کند.

البته مسائل روحی کمتر علت واژینیسموس هستند و بامراجعه به مشاور یا سکس تراپیست درمان می شوند.

ترس از رابطه جنسی

علل پزشکی بیماری واژینیسموس

عمده دلایل بروز واژینیسموس مشکلات پزشکی هستند که قابل درمان اند:

 • بیماریهایی مثل عفونتهای واژینالی یا ادراری، اندومتریوز، خشکی واژن و … که به مرور باعث فعال شدن چرخه درد در واژینیسموس و زمینه ساز ابتلا به این بیماری می شوند.
 • صدمات ناشی از زایمان قبلی به خصوص زایمانهای طبیعی سخت که با ابزارهای کمک زایمانی مثل فورسپس انجام می شوند.
 • آسیبهای ناشی از عمل های جراحی لگنی که باعث ایجاد واژینیسموس می شوند.
 • خشکی واژن در یائسگی که البته این مشکل یکی از مهمترین دلایل جسمی بی میلی جنسی در زنان نیز هست.

گاهی هم ممکن است دخول غیرممکن از عوارض جانبی مصرف بعضی داروها باشد.

روشهای درمان واژینیسموس در اصفهان

واژینیسموس یک بیماری دائمی نیست و در صورتی که درمان های لازم را دریافت کنید می توانید این مشکل را برای همیشه برطرف کنید. در ادامه چند روش درمانی واژینیسموس را توضیح می دهیم که برای درمان واژینیسموس خفیف مفید هستند:

مشاوره درمانی

اگر مشکل واژینیسموس به دلایل روحی باشد با مراجعه به مشاور یا سکس تراپیست می توانید مشکل خود را حل کنید. ولی معمولا این بیماری در اثر مشکلات جسمی و پزشکی رخ می دهد تا مشکلات روحی. با این حال ممکن است در کنار روشهای پزشکی، به یک مشاور متخصص در این زمینه نیز ارجاع شوید.

تمرینات مخصوص برای کاهش حساسیت واژن به لمس شدن

عضلات واژن افرادی که به واژینیسموس دچار هستند به طور غیر ارادی منقبض می شود یا ناخودآگاه زن دوست ندارد به واژن او دست بزنند. برای تضعیف این عکس العمل ها، با تمرین زیر می توانید در چند مرحله حساسیت واژن به لمس شدن را از بین ببرید.

حرکات کاهش حساسیت

 • بدون ایجاد درد، نواحی اطراف دهانه واژن را لمس کنید.
 • هر روز باید به دهانه واژن کمی نزدیک تر شوید تا زمانی که بتوانید بافت های اطراف واژن یا لابیاها را بدون احساس ناراحتی لمس کنید.
 • سپس سعی کنید لبه های واژن را از هم باز کنید. دستگاه تناسلی خود را در آینه ببینید و سعی کنید به آرامی به دهانه واژن دست بزنید.
 • در مرحله بعد باید انگشت خود را داخل واژن کنید. اگر واژینیسموس اولیه دارید باید در این مورد به همسرتان اطلاع دهید یا با کمک و این کار را انجام دهید. چون با دخول اننگشت، بکارت شما برداشته می شود.
 • بعد از مدتی، ضمن وارد کردن انگشت می توانید دهانه واژن را به سمت پایین بکشید تا کمی باز تر شود.

دقت کنید که این تمرین را باید کم کم انجام دهید تا ترستان از بین برود. بنابراین به تدریج پیش بروید و در هر مرحله ای که احساس راحتی کردید می توانید وارد مرحله بعدی شوید.

تمرینات کگل برای واژینیسموس

انجام تمرینات کگل به شما کمک می کند تا عضلات واژن و لگن خود را ریلکس کنید و کنترل انقباضات آنها را بیشتر به دست بگیرید. برای انجام این تمرینات این مراحل را دنبال کنید:

 • مثانه را خالی کنید.
 • در حالت خوابیده، نشسته یا ایستاده عضلات کف لگن را منقبض کنید و تا 10 بشمارید.
 • بعد عضلات خود را شل کنید و تا 10 بشمارید.
 • دوباره همین تمرین انقباض و شل کردن عضلات را 10 بار، سه بار در روز تکرار کنید.

مقاله تمرینات کگل برای درمان واژینیسموس در همین سایت می تواند به شما در انجام این نوع تمرینات کمک زیادی کند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما آن را بخوانید.

حرکت کگل

چه روشهایی به درمان قطعی واژینیسموس کمک می کند؟

روشهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، درمانهایی هستند که بعد از حدود6 ماه می توانید نتیجه آنها را ببینید و حتی ممکن است هیچ تاثیری بعد از این مدت نشان ندهند.

به همین دلیل به بسیاری از خانم ها چنین روشهایی توصیه نمی شود و باید به دنبال درمانهای پزشکی باشند. روشهای زیر به طور قطعی می توانند شدیدترین گریدهای بیماری دخول دردناک را نیز درمان کنند:

درمان واژینیسموس با بوتاکس

برای درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس، پزشک ابتدا عضلاتی را که انقباض آنها باعث قفل شدن واژن می شود، شناسایی می کند. تشخیص درست این عضلات برای درمان این عارضه مهم است و به مهارت و تجربه پزشک در این زمینه نیاز دارد.

بعد از تزریق بیحسی موضعی، بوتاکس به این عضلات تزریق می شود تا موقع دخول نتوانند منقبض شوند. این مثل همان بوتاکس خط اخم است که مانع انقباضات عضلات خط اخم می شود. بعد از درمان با این روش می توانید از شر واژینیسموس راحت شوید.

در مواردی هم ممکن است پزشک کار با دیلاتور برای درمان واژینیسموس را به شما آموزش دهد تا بتوانید در منزل ادامه درمان را انجام دهید.

آیا دوباره به تزریق بوتاکس نیاز دارید؟

اثر بوتاکس در حدود 5 تا 6 ماه ماندگاری دارد. چون بوتاکس به طور طبیعی جذب بافتهای اطراف می شود و اثر آن از بین می رود. ولی در این مدت عضلات واژن یاد می گیرند منقبض نشوند. در صورتی که در این مدت رابطه جنسی مداوم داشته باشید احتمالا نیازی به تزریق دوباره نخواهید داشت. ولی اگر هنوز بعد از 5-6 ماه هنوز کمی احساس ناراحتی دارید، حتما برای تزریق بعدی به مطب مراجعه کنید.

عوارض تزریق بوتاکس

در روزهای اول بعد از تزریق بوتاکس ممکن است در کنترل ادرار کمی مشکل داشته باشید به همین دلیل پیشنهاد می شود چند روز اول را استراحت کنید. این مشکل بعد از چند روز برطرف می شود.

درمان واژینیسموس با RF

یکی از جدیدترین روش های موثر برای درمان قطعی واژینیسموس استفاده از دستگاه آر اف واژن در اصفهان است. امواج رادیو فرکانسی دستگاه RF با ایجاد تغییرات مولکولی در عضلات واژن باعث از بین رفتن علائم واژینیسموس می شود.

در واقع این دستگاه با ایجاد گرمای عمقی در تارهای عضلانی واژن باعث ایجاد این تغییرات و ریلکس شدن عضلات واژن می شود. می توانید نتایج RF را در همان جلسه اول ببینید.

این روش درمانی هم اینک بهترین درمان واژینیسموس است که بدون هیچ درد و عارضه ای در چند جلسه می تواند بیماری دخول دردناک را درمان کند.

دستگاه آر اف

اگر شما هم به واژینیسموس مبتلا هستید نگران نباشید. مطب خانم دکتر صابری بعنوان یکی از مجهزترین مراکز زنان اصفهان مجهز به دستگاه RF می باشد. شما می توانید طی چند جلیه و بدون هیچ نگرانی بیماری خود را درمان کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس بگیرید.

خلاصه مهمترین نکات درباره درمان واژینیسموس در اصفهان

اگر به بیماری واژینیسموس مبتلا هستید چه از نوع اولیه باشد، چه ثانویه، چه با گرید خفیف باشد و چه شدید می توانید با روشهای درمانی مختلف آن را درمان کنید.

درمان با آر اف و بوتاکس واژن تنها روشهای قطعی درمان واژینیسموس هستند که با مراجعه به مطب متخصص زنان می توانید آنها را انجام دهید. درمان با این روشها قطعی است و هیچ عارضه جانبی ندارد. به علاوه درمان قطعی با تزریق بوتاکس و یا آر اف واژن ماندگاری دائمی دارد.

در پایان اگر سوالی دارید می توانید آن را در بخش نظرات زیر همین مقاله مطرح کنید. خانم دکتر صابری پاسخ سوال شما را در اولین فرصت خواهند داد. برای دریافت پاسخ خود به همین صفحه مراجعه کنید.

4.5/5 - (30 امتیاز)
Avatar photo

دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان در اصفهان هستند که سالهاست در زمینه عملهای زیبایی و ترمیمی واژن فعالیت می کنند. استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز و جدیدترین روشهای درمانی، موجب شده تا مراجعین زیادی از شهرهای دور و نزدیک برای عملهای زیبایی واژن و رفع مشکلات جنسی و زناشویی خود به ایشان مراجعه کنند.

26 دیدگاه ها
 • سلام خانوم دکتر مرسی از مقاله پرمحتواتون من به تازگی بعداز مراجعه به متخصص زنان که منو ارجاع دادن به مشاور جنسی فهمیدم مبتلا به واژینیسم هستم وایشونم تمریناتی رو بهم دادن مثه فیزیوتراپی وکگل ..وبهم گفتن درمان ۶ماه تا دوسال طول میکشه ومن واقعا خسته شدم وخودم فک میکنم بیماریم خیلی حاد تراز اینه که با مشاوره وتمرین برطرف شه 😔پیشنهاد شما چیه ؟

  • سلام. عزیزم اون روشها منسوخ شده کلا و دقیقا به همین علت که خیلی طولانیه و در نهایت بی فایده ست. شما کمک پزشکی نیاز دارید. اول باید معاینه بشید تا درجه واژینیسموس تون مشخص بشه، بعد تعیین کنیم چند جلسه آر اف و مونالیزا نیاز دارید. ظرف همین چند جلسه و از همون جلسه اول میتونید علائم بهبودی تون رو ببینید

 • عرض سلام وخداقوت خدمت دکتر عزیزوبزرگوار بنده واژینیسموسی بودم ۲۸سالمه۴ماهه ازدواج کردم ازطریق دیلاتور درمان کردم والان یک ماهه باهمسرم دخول دارم فقط الان مشکلم اینه که فقط از پوزیشن زن روی مرد میتونم دخول داشته باشم واز پوزیشن های دیگه میترسم واجازه نمیدم انجام بشه ودر پوزیشنی که انجام میدیم هیچ درد و… بدی ندارم واصلا الت حس نمیکنم وحس بدی هم ندارم اما نمیزارم پوزیشنهای دیگه هم انجام بگیره راستش همسرمم حس میکنم بلدنیست انجام بده اما به روش نمیارم باراول هم اشتباه انحام داد وپرینه ام بادرد بدی پاره شد وازاون موقع دچار ترس شدم

  • سلام. اینکه هنوز ترس دارید نشون میده بطور کامل درمان نشدین. واژینیسموس خوب شده اما نه کاملا. بهتره درمان رو تکمیل کنید. در مورد رابطه جنسی نباید چنین دردی رو ایجاد کنه و رابطه جنسی باعث پارگی نمیشه بهتره معاینه شین.

  • سلام خانم دکتر خوبین؟من ۵ ماهه ازدواج کردم و وقتی الت وارد واژن میشه درد شدیدی احساس میکنم که پس میزنمش البته به اندازه ۱ انگشت الت وارد میشه ولی انگار وقتی جلوتر میره خیلییی دردم میگیره و نمیذارم ادامه بده..چیکار کنم؟اینم واژیسمونیسه؟توی مشهد یه دکتر رفتم گفت مشکلی نداری طبیعیه کم کم خوب میشه ولی من حس میکنم درد به این شدت طبیعی نیست..ممنون که جوابمو میدین🙏

   • نه عزیزم طبیعی نیست. واژینیسموس دارید ولی خوشبختانه گریدش خفیفه. اگر بعد از بیش از ده بار نزدیکی هنوز دخول کامل رو تجربه نکردید باید برای درمان اقدام کنید. تشخیص و درمان واژینیسموس در فیلد تخصصی متخصص زنان هست که در زمینه درمان بیماریهای جنسی و ارگاسم فعالیت می کنند.

 • سلام 9 ماه هست که ازدواج کردم و متوجه شدم که واژینیسموس دارم کگل انجام دادم ولی اثر نداشت گاهی حس میکنم اشتباره انجام میدادم به پزشکان زیادی مراجعه کردم و موقع معانیه ساده هم احساس درد شدید در ناحیه لگن و شکم و ناحیه تنلاسلی دارم .مدتی پیش عفونت مبتلا شدم و پزشک پماد به همراه دستگاهی و وارد واژن میشه تجویز کردن که هرشب با درد فراوان استفاده کردم . سوالم اینه که با تمرینات دیلاتور درمان میشم یا حتما باید مراجه کنم مطب ؟

  • سلام. عزیزم شما بیماری واژینیسموس دارید که متاسفانه ظاهرا درجاتش هم بالاست. با کگل و دیلاتور قابل درمان نیست. اما میشه طی چند جلسه با آراف واژینال و لیزر مونالیزا درمانش کرد. تا زمان شروع به درمانی که گفتم نباید برای دخول تلاش کنید چون شدت واژینیسموس تون بیشتر میشه.

 • سلام من دارای پرده ارتجاعی هستم ولی ازدواج کردم وبه خاطر بچه دارنشدن و عادت ماهانه نشدن جداشدیم الان نامزذکردم وموقع رابطه تمام واژن و لگنم قفل میشه و هرچیم تلاش میکنم با درد نیمه تمام رهایش میکنم ژل و قرص افزایش میل جنسی بانوان استفاده کردم بی فایدست این قفل که اول کارمیشه خیلی دردناکه لطفا چه راهی به جز قرص برای درمان وجود دارد

  • مشکل شما با قرص درمان نمیشه. باید مراجعه کنید تا آر اف واژن براتون انجام بدم. واژینیسموس شما گریدش بالا هست. اینکه پریود نمیشین هم باید چک کنم آیا بکارت شما مسدود هست یا نه و مشکل پریود نشدن شما هم درمان بشه. چون به اندازه واژینیسموس اون هم مهمه.

 • سلام خانم دکتر
  من یک ماهه ازدواج کردم .. ۳۳ سالمه .. هنوز من و همسرم موفق نشدیم رابطه جنسی کامل داشته باشیم .. تا میخواهیم این کار را انجام بدیم درد زیادی احساس میکنم و احساس میکنم واژنم داره پاره میشه اینقد دردش شدیده .. هر دوی ما مخصوصا من خیلی ازین بابت ناراحتیم … لطفا راهنمایی بکنید.

  • عزیزم شما مبتلا به واژینیسموس هستید. باید برای معاینه مراجعه کنید تا گریدش رو تشخیص بدم. بعد از اون میشه با آراف واژن و لیزر و یا با تزریق بوتاکس مشکل شما رو برطرف کرد. فقط سعی کنید نزدیکی رو با زور و فشار انجام ندین چون بیماریتون بدتر میشه. پیشنهاد میکنم سریعتر برای درمانش اقدام کنید.

 • سلام خانم دکتر من هم چند سالیه همین مشکل دارم ولی چون در سیستان و بلوچستان زندگی میکنم دکتر خوب یا دستگاه rf نیست جهت درمان ، اگر به اصفهان بیایم چه مدت طول میکشد بمانم درمان شوم .

  • معمولا سه تا چهار جلسه با فاصله یک هفته برای اغلب خانم ها جواب میده. بعد از هر جلسه آر اف می تونید بلافاصله برگردین شهرتون.

 • سلام وقت بخیر خانم دکتر با انجام آر اف مشکل واژینیسموس بطور دائم رفع میشه؟
  ممنون میشم جواب بنده رو قاطع و دقیق بفرمایید بفرمایید

  • بله در بالای 90 درصد از موارد با آر اف مشکل حل میشه. اگر نه که تزریق بوتاکس رو انجام میدیم براشون.

 • سلام خانم دکتر من الان ۹ماهه باردارم تاقبل بارداری خیلی کم درد داشتم ودخول اجازه نمیدادم ولی الان دردم بیشتر شذه اصلا نمیتونم اجازه دخول بدم شدت دردم بخاطر بارداریه با واژینیسم؟؟

  • شما قبل از بارداری هم واژینیسموس داشتین ولی خفیف تر بوده. بعد از بارداری و زایمان به دلیل تروماهایی که به واژن وارد میشه، واژینیسم شما بدتر شده و برای همین دخول غیرممکنه. حتما برای درمان با آر اف یا بوتاکس واژن باید اقدام کنید. بدون درمان این عارضه برطرف نمیشه و بدتر هم میتونه بشه.

 • سلام دکتر من تازه ازدواج کردم اما من نمتوانم رابطه بر قرار کنم خیلی میترسم نمیدونم باید چی کنم شوهرم خیلی ناراحت میشه

  • بهتره پیشنوازی رو بیشتر کنید و با آرامش و در یک زمان مناسب نزدیکی کنید. ولی اگر باز هم ترس دارید و نمی تونید علیرغم میلی که به نزدیکی دارید این کار رو انجام بدین، یعنی آلت نمیتونه به هیچ وجه به واژن نفوذ کنه یا فقط سر آلت وارد واژن میشه، بیماری واژینیسموس دارید و باید سریعتر برای درمان اون اقدام کنید.

 • باسلام خدمت خانم دکترمحترم۰من هجده ساله ازدواج کردم وخانمم بیماری واژنیسم خیلی خیلی حادداره وبه همین خاطرافسردگی شدید گرفته وحرف من هم باورنداره که میگم بیماری قابل درمانه وضع مالی خوبی هم ندارم۰درضمن من ساکن بجنورد خراسان شمالی هستم تورو خدابمن کمک کنید۰سبپاسگزارم

  • بدون درمان این مشکل حل نمیشه و بدتر هم میشه. چون هر بار درد بیشتری رو باید تحمل کنند. حتما ایشون رو ببرید پیش متخصص زنانی که در حوزه بیماریهای جنسی مثل واژینیسموس تخصص دارند.

 • سلام خانم دکتر عزیز من ۵ساله ازدواج کردم و هنوز نتونستم رابطه دخول داشته باشم و به تازگی متوجه شدم که اسم بیماریم واژینیسموسه و اصلا اطلاعی نداشتم ازش و خیلی اتفاقی متوجه شدم هنگام دخول میترسم و اجازه نمیدم امکان درمانم هست و اینکه میتونم تو چند ماه درمان بشم؟؟؟؟

  • سلام. بله واژینیسموس قابل درمان هست و میتونیم در دو تا سه جلسه آر اف و لیزر واژن این مشکل رو در هر گریدی که هست درمان کنیم. بسته به فاصله جلسات طی یکی دو ماه میتونید درمان بشید.

 • سلام خانم دکتر شما یا همکارهاتون در زمینه درمان کاژینیسم با آراف و لیزر در تهران مطب دارید

  • خیر متاسفانه. ولی بدلیل هزینه های کمتر و کیفیت بالای نتایج درمان ما معمولا بیماران عزیز تهرانی رو هم در مطب داریم. اگر قصد دارید در اصفهان درمان بشید حتما از قبل با مطب هماهنگ کنید تا ساعات معاینه و درمان شما در ساعاتی باشه که راحت تر هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *