علتهای بی میلی جنسی در زنان و درمان آن

علت بی میلی جنسی در زنان

رایج ترین اختلال جنسی خانمها، سردمزاجی است که در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. اغلب سردمزاجی زنان بدون هیچ دلیلی شروع می شود و ممکن است برای مدت طولانی ادامه پیدا کند. با ادامه و عدم درمان سردمزاجی زنان، مشکلات جدی در روابط زناشویی ایجاد می شود. متاسفانه این اختلال در نهایت منجر به جدایی زوجین می شود. علل زیادی برای بی میلی زنان وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به علتهای بی میلی زنان و درمان آن بپردازیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید. شما می توانید برای دسترسی به قسمت های مختلف مقاله از فهرست زیر استفاده کنید.

بی میلی جنسی زنان

سردمزاجی جنسی حدوداً در یک سوم از خانمها وجود دارد. گاهی این زنان برای حفظ رابطه خود با همسر، علیرغم تمایل خود اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند. در چنین مواردی، عدم برانگیختگی و بی میلی جنسی منجر به ایجاد زخمهای تناسلی و درد هنگام نزدیکی در خانمها می شود. این مسئله روی صمیمیت زوجین تاثیر منفی می گذارد. ادامه این روند می تواند به واژینیسموس، افسردگی، استرس و غیره منجر شود. سرد مزاجی دارای درجات خفیف، متوسط و شدید است. یعنی زنان ممکن است ناراحتی خفیف تا شدیدی در ایجاد رابطه داشته باشند. برای انتخاب درمان بی میلی زنان این درجات اهمیت پیدا می کنند. بی میلی جنسی انواع مختلفی دارد:

 • بی میلی دائمی: این اختلال ممکن است از کودکی در زنان وجود داشته باشد.
 • بی میلی اکتسابی: در زنانی ایجاد می شود که قبلا مشکلی در رابطه نداشتند اما به دلایلی بعدا دچار سردمزاجی می شوند.
 • بی میلی فراگیر: در تمام موقعیت ها بی میلی جنسی وجود دارد و محدود به نوع خاصی از تحریک یا موقعیت نزدیکی نیست.
 • بی میلی موقعیتی: سرد مزاجی فقط در بعضی موقعیت ها و یا نوع خاصی از تحریکات در زن ایجاد می شود.

سرد مزاجی جنسی زنان

در صورتیکه شما هم دچار بی میلی جنسی هستید و این مشکل زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است می توانید برای درمان آن به خانم دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان در اصفهان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس حاصل فرمایید.

دلایل سرد شدن زنان در روابط زناشویی

علتهای بی میلی زنان در سه دسته کلی قرار می گیرد. این دسته ها عبارتند از:

مشکلات روحی و روانی
دلایل سرد شدن زنان ممکن است ریشه روحی-روانی داشته باشد. دلایل روانی سرد مزاجی زنان شامل موارد زیر است:

 • استرس: استرسهای مالی، خانوادگی و شغلی می تواند باعث سرد مزاجی زنان شود. حتی مرگ یکی از عزیزان می تواند منجر به خاموشی میل جنسی شود.
 • نداشتن اعتماد به نفس: زنانی که اضافه وزن دارند یا از بدن خود راضی نیستند ممکن است به این دلیل میلی برای برقراری نزدیکی نداشته باشند. آنها خود را مرتب با زنانی که در تبلیغات و فیلم ها ایفای نقش می کنند مقایسه کرده و دچار احساس خودزشت انگاری می شوند.
 • افسردگی
 • ترس از حامله شدن
 • احساس گناه به خاطر داشتن رابطه جنسی به دلیل فرهنگ و تربیت خانوادگی و اجتماعی
 • ترس از آسیب به دستگاه تناسلی یا ابتلا به بیماری های مقاربتی یا عفونت واژن
 • ابتلا به افسردگی پس از زایمان
 • تجربه جنسی ناموفق: ممکن است خشونت جنسی، رابطه بدون لذت یا آزار جنسی در گذشته باعث بی میلی جنسی در زنان شود.

مشکلات جسمی
یکی از مهمترین دلایل بی میلی جنسی زنان به خصوص آنهایی که قبلا هیچ مشکلی برای برقراری رابطه نداشته اند، بروز برخی مشکلات جسمی و بیماریها است. دلایل جسمی بی میلی زنان عبارتند از:

مشکلات جسمی و سرد مزاجی

مشکلات رابطه ای بین زوجین
یکی از دلایل سرد شدن زنان در روابط زناشویی مشکلات ارتباطی بین زوجین است. این مشکلات عبارت است از:

 • نداشتن رابطه عاطفی خوب با همسر، بی اعتمادی به او، اختلافات زناشویی
 • نداشتن رابطه جنسی با همسر به مدت طولانی نیز موجب سردمزاجی می شود.
 • طرد شدن از جانب همسر
 • عدم پیش نوازی و برانگیختگی
 • عادی شدن رابطه جنسی بین زوجین

درمان سردمزاجی زنان

بی میلی جنسی زنان اگر درمان نشود تاثیر منفی بر رابطه جنسی و زندگی آنها خواهد داشت. اغلب خانمها از صحبت کردن در این مورد شرم دارند. اما باید بدانید که بی میلی جنسی کاملا قابل درمان است. این مشکلات خودبخود درمان نمی شوند و حتما باید درباره آنها بدون خجالت با یک پزشک صحبت کنید. پزشک می تواند دلایل سرد شدن شما را تشخیص داده و اقدام به درمان آن کند. درمان سردمزاجی زنان به یکی از روشهای زیر خواهد بود:

روان درمانی:
مشکلات روحی- روانی بی میلی زنان با روان درمانی یا مراجعه به روانپزشک قابل درمان هستند.
تغییر سبک زندگی: تغییر الگوی زندگی مثل تغذیه سالم، ورزش، یوگا و غیره می تواند سردمزاجی ناشی از عوامل روحی را درمان کند.

سکس تراپی یا مشاوره:
بی میلی جنسی که ناشی از مشکلات ارتباطی بین همسران است، با کمک گرفتن از یک مشاور متخصص یا سکس تراپیست قابل درمان خواهد بود.

درمان دارویی:
ممکن است داروهایی توسط پزشک برای درمان اختلال بی میلی اکتسابی زنان تجویز شود. مثلا فلیبانسرین، متیل فندیت و بوپروپیون و غیره. این داروها پیش از یائسگی تجویز می شوند و باعوارضی همراه هستند، بنابراین خودسرانه از این داروها استفاده نکنید. همچنین تجویز برخی از داروهای ضد افسردگی مانند بوپروپیون می تواند علاوه بر رفع افسردگی، میل جنسی شما را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: چهل سوال اساسی درمورد یائسگی زودرس

هورمون‌تراپی:
تغییرات هورمونی می توانند باعث سردمزاجی زنان شوند. در چنین مواردی می توان بی میلی زنان در روابط زناشویی را با مصرف هورمون استروژن و یا پروژسترون (به تشخیص پزشک) درمان کرد. این هورمونها به شکل ژل، قرص، شیاف، پماد، اسپری مورد استفاده قرار می گیرند. هورمون تراپی به‌تنهایی نمی تواند به درمان بی میلی زنان کمک کند و باید در کنار درمانهای دیگر به کار رود.

هورمون تراپی

درمان خشکی و آتروفی واژن با لیزر مونالیزا

به دلیل تغییرات هورمونی و کاهش استروژن، دیواره رحم نازک و آسیب پذیر می شود. به این حالت آتروفی واژن می گویند. ترشح مایعاتی که بطور طبیعی توسط سلولهای پوشش داخلی رحم تولید می شود، محیط رحم را مرطوب نگه می دارد. کاهش ترشح این مایعات باعث خشکی واژن می شود. خشکی و آتروفی واژن علاوه بر ایجاد سوزش و خارش واژن و عفونت های مکرر واژینالی، باعث بی میلی جنسی در خانمها می شوند. آتروفی و خشکی واژن خوشبختانه با لیزر مونالیزاتاچ به طور قطعی، سریع و بدون عوارض قابل درمان است. لیزر واژن باعث تحریک دیواره رحم و کلاژن سازی دیواره می شود. علاوه بر رفع نازکی و آتروفی واژن، لیزر مونالیزا به جوانسازی واژن نیز کمک می کند. ترمیم بافت واژن باعث می شود دوباره مایعاتی که کانال واژن را مرطوب نگه می دارند ترشح شوند. درمان خشکی واژن و درمان آتروفی واژن با لیزر در نهایت باعث جوانسازی واژن، جلوگیری از عفونت های مکرر، تامین رطوبت واژن، ایجاد حالت کشسانی و انعطاف پذیری واژن و نیز افزایش میل جنسی زنان می شود.

بهترین درمان آتروفی و خشکی واژن لیزر مونالیزا تاچ است. در صورتیکه علت بی میلی جنسی شما خشکی یا آتروفی واژن است، می توانید برای درمان آن به کمک لیزر مونالیزا به مطب خانم دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان در اصفهان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس حاصل فرمایید.

درمان درد هنگام نزدیکی با آر اف

زنانی که موقع نزدیکی درجات مختلفی از احساس درد و ناراحتی دارند، تمایلی به برقراری رابطه نداشته و دچار سردمزاجی می شوند. یکی از مهمترین دلایل درد خشکی واژن هنگام نزدیکی است. دستگاه آر اف واژن می تواند بدون هیچ عارضه ای برای درمان خشکی و آتروفی و نیز درد هنگام نزدیکی به کار رود.
دستگاه RF  واژینال با  افزایش گردش خون و ایجاد عروق جدید در واژن به درمان شلی واژن و جوانسازی آن کمک کند. همچنین آر اف گرفتگی عضلات واژن را بر طرف کرده و از این طریق حتی باعث درمان قطعی واژینیسموس خیلی شدید می شود.

دستگاه آر اف واژن

برای درمان درد هنگام مقاربت و واژینیسموس خود، به شما بهترین مرکز آر اف واژینال در اصفهان را توصیه می کنیم. برای درمان با آر اف شما هم می توانید به مطب خانم دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان در اصفهان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

دلایلی سردمزاجی زنان ممکن است ناشی از مشکلات روحی- روانی، مشکلات ارتباط با همسر و یا مشکلات جسمی و بیماری ها باشد. علت بی میلی زنان هرچه که باشد قابل درمان است. حتما در مورد اینگونه مشکلات باید با پزشک صحبت کنید. با مشاوره، تغییر الگوی زندگی، دارو و … می توان به درمان بی میلی زنان کمک کرد. یکی از مهمترین دلایل بی میلی اکتسابی در زنان، خشکی و آتروفی واژن و درد هنگام نزدیکی است. چنین مشکلاتی را نیز به راحتی و به کمک درمان با لیزر مونالیزا یا دستگاه آر اف واژینال به طور قطعی درمان کرد.

اگر سوالی درباره علتهای بی میلی زنان یا درمان سردمزاجی زنان دارید، می توانید از بخش نظرات زیر همین مقاله آنرا مطرح کنید.

آر اف واژینالدرمان خشکی واژنلیزر مونالیزا تاچ

آتروفی واژنآر اف واژینالخشکی واژنلیزرمونالیزاتاچ

دکتر زهرا صابریAuthor posts

دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان در اصفهان هستند که سالهاست در زمینه عملهای زیبایی و ترمیمی واژن فعالیت می کنند. استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز و جدیدترین روشهای درمانی، موجب شده تا مراجعین زیادی از شهرهای دور و نزدیک برای عملهای زیبایی واژن و رفع مشکلات جنسی و زناشویی خود به ایشان مراجعه کنند.

35 دیدگاه ها

 • سلام خانم دکتر متاسفانه چند ماهی است که دچار بی میلی جنسی شدید شده ام لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

  • سلام. باید ایشون رو معاینه کنم حتما چون بی میلی جنسی دلایل مختلفی داره مثلا مشکلات هورمونی، خشکی واژن، دردهای مقاربتی و غیره. نیاز به معاینه لگنی و انجام یه سری آزمایش دارن

   • سلام. نه اینطور نیست. اغلب اختلالات هورمونی باعث میشه این موارد پیش بیاد. حتما همراه هم به مطبم مراجعه کنید تا معاینه شون کنم و یه سری آزمایشات رو براشون بنویسم. نگران نباشید با کمی صبر و درمان، مشکل تون حل میشه.

 • همسر بنده بیشتر از یک سال است که با اکراه هم آغوش میشود ۳۹ سال دارد و مادر ۲ فرزند است کمی احساس افسردگی دارد
  لطفا اگر دارروی خاصی وجود دارد بفرمائید
  با تشکر

  • سلام. مهمترین علت از بین رفتن میل جنسی در خانمها اضطرابه. مورد دوم مشکلات هورمونیه. باید این دو مورد برای ایشون حتما بررسی بشه.

  • سلام وخسته نباشید.خانم من چند ماه رفته خونه مادرش و از من بدش میاد.برای رابطه جنسی بهام دعوا وبحث میکنه.اول کار میگفت می خوام طلاق بگیرم.ولی بخاطر دختر ۷سالم فکر کنم.منصرف شد.ایا اگر به خانمم کاری نداشته باشم به مرور زمان درمان میشه.همه روزهم خسته وناراحته.کارهای خونه هم انجام نمیده.فقط به درس دخترم میرسه.لطفا کمکم کنید. ‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌متشکرم‌‌‌‌‌‌……

   • سلام. خود بخود که درمان نمیشه. با توجه به همین یه خرده علائمی که گفتید، باید ایشون رو معاینه کنم. ممکنه اختلالات هورمونی یا موارد دیگه باشه که باعث بی میلی جنسی ایشون شده. بدون معاینه نمیتونم نظری بدم. اما هر مورد پزشکی که باشه قابل درمانه. نگران نباشید.

  • سلام. بی میلی جنسی خانمها دلایل مختلفی داره. باید ایشون رو معاینه کنم تا متوجه بشم مشکل ایشون چیه.

 • سلام خانم دکتر از الطاف انسان دوستانه جنابعالی بینهایت سباسگزارم تمام موارد فیزیکی رحم و وازن نورمالند وهنگام عمل خیلی خوب جواب میدن فقط بی میلند ……………..55 سال دارند تمام

  • سلام شما در سن پیش یائسگی یا یائسگی باید باشید. عوامل مختلفی باعث بی میلی جنسی در این سن میشه. باید معاینه تون کنم تا علت بی میلی جنسی رو تشخیص بدم.

 • من مرد ۴۰ ساله هستم، همسرم تازگی اعلام می کند به دلیل عدم حمایت و اذیت شدن توسط خانواده من، تمایلی به سکس ندارد ولی می گوید “هرموقع تو دل خواست رابطه داشته باش، ولی من عهد کرده ام که نداشته باشم”در ضمن ما ۱۵ سال با هم رابطه جنسی گرمی داشته ایم ولی من به خاطر ارزش انسانی همسرم ، این نوع ارتباط را دوست ندارم، در ضمن در حال حاضرتمایلی به دکتر آمدن هم ندارد ،من چه کنم؟

  • سلام. باید به مشاور خانواده مراجعه کنید. میتونید خودتون تنهایی برید تا راهنمایی تون کنند چکار کنید.

  • با سلام و با تشکر فراوان از خانم دکتر
   حدودا ۱۰ سال ازدواج کردیم و دوتا بچه ۷ ساله و سه ساله داریم ولی از زمان اول ازدواجمان تا حالا خانمم اصلا از رابطه جنسی متنفر است و بعد از ربطه با رفتارهای پرخاشگری از این رابطه نسبت به من دارد و همچنین ارتباط روحی و جسمی همش از سمت من است و او فقط نظاره گر است حدودا ده سالی میشه با همین وضعیت زندگی میکنم دیگه خسته شدم از این همه سرزنش و بی میلی جنسی همسر و مدام میگوید چرا خدا این چیزا رو توی آدما آفریده خیلی چندش آور است و من سرد هستم تو خیلی گرمی میخواستم بدونم قابل درمان هست خیلی ممنون

   • سلام. باید معاینه کنم و آزمایش هورمونی بنویسم تا مشخص بشه علت نفرتشون از رابطه جنسی فیزیکیه یا روحی. بعد میشه برای درمانش اقدام کرد. نگران نباشید

  • با سلام خدمت خانم دکتر
   من به صورت مادر زادی میل جنسی ندارم ایا این مسئله هم قابل درمان هست؟
   تو شهر خودمون دکتر رفتم اما متاسفانه هیچ تلاشی برای برطرف کردن مشکل من نکردند و گفتن تا زمانی که ازدواج نکنی کاری نمیشه کرد! اخه ادمی که میلی نداره چجوری ازدواج کنه..

   • سلام باید براتون آزمایش بنویسم. میتونه مشکل هورمونی باشه. بهرحال به معاینه و آزمایش نیاز دارید. نگران نباشید علتش که مشخص بشه میتونیم درمانتون کنیم.

 • سلام خانم دکتر عزیز مرسی از وقتی که در اختیار مردم قرار دادین همسر بنده علاقه به رابطه جنسی داره الان ۱۰ ساله که میبینم اون لذت که باید براش باشه نیست خودش دوس داره پیش بیاد و البته دخول براش کمی درد اور است ولی خودش اینو قبول کرده که به هنگام قبل دخول ارضا بشه که اونطوری هم خیلی وقتا با تمام تلاش کاری پیش نمیره و در اخر به خاطر بنده دخول انجام میشه که من واقعا بهش علاقه ندارم چون لذت ۱ طرفه بی معناست برام اگر حدس میزنید مشکلش چیه راهنماییم کنین (در ازدواج قبلی ایشون با همسرش سخت و به اجبار خانواده رابطه بر قرار میکرده و یه بچه داره ولی بعد از به دنیا امدنش حتی به اجبار همسر سابقه و خانوادش هم دیگه اجازه رابطه نمیده و جدا میشه خودش به این باوره که هر مشکلی داره مربوط به اون زمانه)

  • سلام. تروماهای روانی تاثیر دارن ولی اینکه کمی احساس درد می کنند میتونه مشکلاتی مثل خشکی واژن یا مورد دیگه ای باشه. با معاینه ایشون میشه براحتی متوجه این موضوع شد.توصیه می کنم همراه ایشون به مطبم مراجعه کنید.

 • سلام من رسول هستم و ۱۵ سال ازدواج کردیم و تنها و فقط شب اول ازدواجمان خانوم من پا پیش گذاشتند و رابطه جنسی داشتیم و از ان به بعد هیچ وقت خودش پا پیش نگذاشته و گاهی از رابطه جنسی شانه خالی میکند مثلا خودش را به خواب میزند یا با پسرم تا خود صبح بیدار میماند در کل انگار علاقه ای به بنده ندارد از خودش پرسیدم ابراز علاقه به بنده کرده و از بنده رازی هست ولی برای من رضایت بخش نیست و اینم بگم ارضا نیز میشود ولی من برام سخته چرا خودش پا پیش نمیگذاره یا هفته ای بخوام بگم روزی یک بار شده و گاهی چندین بار باید متذکر بشم اخرشم با سردی در کل دکتر من چندین بار خواستم خودم دیگه با ایشان رابطه نداشته باشم ترس اینکه نکند زندگیمان بهم بخورد را دارم هیچ گاه نشده لباسی بپوشه که دلگرمی بیاورد گهگاه شده لباس من را میپوشد شما نظرتان چیست من ۳۵ ساله و خانم ۳۴ ساله هر دو غریبه یعنی فامیل نبودیم و در حال حاظر یک پسر داریم و ۱۲ سال ازدواج کردیم

  • سلام. بدون معاینه نمی تونم نظری بدم که مشکل فیزیکی برای ایشون وجود داره یا نه. بعد از معاینه اگر موردی نبود، باید به مشاور سکس تراپیست مراجعه کنید.

   • سلام خانم دکتر من حدود ۲سالی هست دچار بی میلی شدم یه پسر ۴ساله دارم بعداز بدنیا اودن پسرم اینجوری شدم مشکل نامنظمی پریودم دارم برا حاملگی هم دارو استفاده کردم تا باردار شدم خشکی واژن دارم درکل میتونم بگم از چندبار نزدیکی شاید دوبارش ارضا بشم اصلا انگار هیچی‌ندارم شوهرمم بیش از حد به این کار وابسته هست و الان بینمون داره جدایی میفته واسه این کار دکترم چند باری رفتم شیافت ضد خشکی داده و قطره بازم درست نشده لطفا راهنمایی بفرمایید

    • سلام. مشکل خشکی واژن تون فقط با آراف یا لیزر درمان میشه. برای بررسی علت بی میلی جنسی و نامنظم بودن قاعدگی تون حتما باید معاینه تون کنم و چند تا آزمایش رو انجام بدین. نگران نباشید همه ش حل میشه.

 • سلام ببخشید من ۶ ماه ازداج کردم ولی تاحالا حسی ندارم وارضا نمی شوم با شوهرم تو نزدیکی

  • سلام. بدون معاینه و پرسیدن یه سری سوالات نمیتونم نظر قطعی در مورد بی میلی جنسی تون بدم. با مراجعه به متخصص زنان هم علتش مشخص میشه و هم میتونید مشکل تون رو رفع کنید.

  • سلام من خانمی 35ساله وهمسرم 34سال دارندو11سال ازدواج کردیم 3تابچه دارم خیلی سختی کشیدم راستش خیلی سردوبی میلم درسکس میدونم هورمونای بدنم بهم ریخته وخیلی ضعیفم وحساس وزودرنج راستش من درروزدوست دارم باشوهرم باشم ولی شب ازاینکه لمسم کنه اذیت میشم یادوست دارم زودترتمدمش کنه بره نمیدونم مشکلم چیه لطفاکمکم کنین راهنمایی کنین نمیتونم دکتربرم

   • سلام برای بررسی هورمونی به متخصص زنان مراجعه کنید و آزمایش بدین و دارو بگیرید. اما پیشنهاد می کنم حتما کنارش به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

 • سلام من یه خانم سی سالم و نه ساله که ازدواج کردم و یه پسر شش ساله دارم،من قبل از زایمان طبیعی ام خیلی گرم مزاج بودم ولی بعدا احساس میکنم سرد مزاج شدم من ماهی سه یا چهار روز اونم روزای تخمک گذاری میل جنسی دارم رفتم دکتر ایشون تنبلی تخمدان تشخیص دادن و قرص دوفاستون تجویز کردن ولی همچنان مثل روزای قبل از زایمانم نمیشم ضمنا از لمس سینه هام هم توسط شوهرم بدم میاد علتش چی میتونه باشه؟

  • سلام. بدون معاینه لگن نمیتونم نظری بدم. بهتره برای معاینه مراجعه کنید و یه سری آزمایشات انجام بدیم تا مشخص بشه علت اصلی بی میلی تون چیه. مشکلات واژینالی روی مزاج خانمها خیلی تاثیر میذاره.

 • سلام ببخشید خانم دکتر من در رابطه جنسی با شوهرم به اوج لذت میرسم و خیلی راضی هستم ما یک سال هست ازدواج کردیم شوهرم میگه الان نزدیک به یک ماه هست شوهرم خیلی دیر ارضا میشه حتی بعضی مواقع اصلن ارضا نمیشه و خسته میشه ازش علت رو جویا شدم و در پاسخ گفت که جدیداً واژنت هیچ حسی ندارد و هیچ لذتی ندارد و هنگام دخول فکر میکند که اصلن کاری نکرده انگار بی حس هست . دکتر به نظر شما من مشکلی دارم؟

  • سلام. بدون معاینه واژن نمی تونم نظری بدم عزیزم. ممکنه مشکل تون گشادی واژن باشه.

   • سلام. چون تازه ازدواج کردین خیلی بعیده مشکل از واژن باشه. احتمال داره داروی خاصی میخورن که این حس رو پیدا می کنند و گیرنده های عصب جنسی ضعیف شدن. بهتره به روانپزشک یا اورولوژیست مراجعه کنند.

 • سلام زن من الان چند روزه بی حس شده میگه منو بغل میکنی یا بوسم میکنی یا نزدیکم میشی بهم حسی نمیده الان اصلا حرف نمیزنه باهام تا من نحرفم‌ باهاش نمیحرفه الان باید روانشناس مراجعه کنم یا دکتر زنان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سوالات خود را در اینستاگرام از دکتر صابری بپرسید