علت تغییر شکل و بزرگ شدن لابیاها چیست؟

علت-بزرگی-لابیاها

برای اندازه لابیا نمی توان استاندارد خاصی در نظر گرفت. اما بعضی افراد لابیا مینورشان بزرگتر از حد عادی است و کاملا شل و آویزان به نظر می رسند. علاوه بر بدفرم شدن شکل ظاهری واژن، این لابیاهای بزرگ برای شخص مشکلات بهداشتی و جنسی هم ایجاد می کنند. در این مقاله دکتر زهرا صابری، متخصص زنان و زایمان به شما علت بزرگ شدن لبهای کوچک واژن و عدم تقارن لابیاها را توضیح می دهند. همچنین در این مقاله ما به موضوع درمان شل شدگی و چروک واژن در لابیامینورهای بزرگ نیز پرداخته ایم.

شکل طبیعی واژن باید چگونه باشد؟

در حالت استاندارد، زیباترین شکل واژن به این صورت است که لبهای بزرگ واژن یا لابیاماژور، لبهای کوچک واژن یا لابیا مینور را که اطراف دهانه واژن قرار دارند را کاملا می پوشانند. برای اندازه لابیاهای مینور و ماژور که چند سانت باشند نمی توان اندازه استانداردی گفت. چون در افراد مختلف، اندازه طبیعی لابیاها متفاوت است.

آیا هایپرتروفی لابیا مینور طبیعی است؟

همانطور که گفتیم، استانداردی برای اندازه لابیاها نداریم. اما بزرگی لبهای واژن زمانی طبیعی نیست که به خاطر بزرگی لابیاها موقع پوشیدن لباسهای تنگ، پیاده روی یا دوچرخه سواری دچار احساس درد و سوزش واژن شوید. اگر بزرگی لبه های واژن منجر به مشکلات زیر شود نیز لابیاهایتان بیش از حد عادی بزرگ هستند:

 • انحراف مسیر ادرار
 • تمیز نشدن واژن بعد از دستشویی به خاطر چین وچروک زیاد لابیا
 • بروز عفونت های مکرر یا بوی بد واژن
 • درد و سوزش واژن موقع نزدیکی
 • نامتقارن بودن لبه های واژن و تغییر شکل آن
 • تورم لابیا مینور

همچنین زمانی که می ایستید، اگر لبه های داخلی واژن حالت آویزان و بیرون زده داشته باشد، نشانگر بزرگی بیش از حد لب های دستگاه تناسلی تان است.

اگر بزرگی لابیاها باعث درد و سوزش واژن و عفونت های مکرر واژینالی تان شده، می توانید برای کوچک کردن آن با عمل لابیاپلاستی به مطب خانم دکتر زهرا صابری، جراح زیبایی زنان در اصفهان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس گرفته یا به همین شماره در واتساپ پیام دهید.

علت تغییر شکل لبه های واژن

بزرگ شدن دستگاه تناسلی زنان به دلایل مختلفی رخ می دهد. بعضی از دختران به صورت ژنتیکی و ارثی نسبت به دختران دیگر با لابیاهای بزرگتری متولد می شوند. برخی دیگر نیز در طول زندگی شان در اثر عوامل مختلفی لابیاهایشان بیش از حد رشد می کند. علت بزرگ شدن لابیا در خانمها عبارت است از:

بلوغ دختران نوجوان
رسیدن به سن بلوغ مهمترین علت بزرگ شدن لبهای کوچک واژن است. اگر در سن بلوغ هستید، تغییرات هورمونی شما بطور طبیعی باعث بیشترین رشد در اندام های جنسی و ایجاد فرم زنانه در بدن می شود. اما در بعضی از دختران ممکن است هورمونهای بلوغ باعث رشد بیش از حد لابیاها شود.

بلوغ-جنسی-و-رشد-لابیاها

اختلال در هورمونهای زنانه
در بدن زنان به طور عادی، مقداری هورمون مردانه وجود دارد. بهم خوردن تعادل هورمونهای زنانه و مردانه نیز یکی از علل رایج بزرگ شدن دستگاه تناسلی زنان است. علت تورم لابیا و رشد بیش از حد آن در این خانمها افزایش سطح هورمونهای مردانه در بدن آنها است.

چنین اختلالات هورمونی به دلیل مصرف برخی داروها، رسیدن به سن یائسگی یا یائسگی زودرس و کاهش سطح هورمون زنانه ی استروژن رخ می دهد. بهم خوردن سطح تعادل هورمونهای آزاد شده از تخمدانها یا غده های فوق کلیوی زنان نیز می تواند علت بزرگی لبه های واژن بعد از بلوغ باشد.

بارداری و زایمانهای متعدد طبیعی
اگر چندین زایمان واژینالی (طبیعی) پشت سر هم را تجربه کرده اید، فشار این زایمانها می تواند علت تغییر شکل لبه های واژن تان باشد. به گفته دکتر زهرا صابری، متخصص زنان و زایمان، فشار وزن جنین طی بارداری نیز باعث تغییر شکل لابیاها در بزرگسالی می شود. پس کسانی که سزارین می شوند هم در معرض بزرگی لابیاها در سنین بالا هستند.

تغییرات وزنی ناگهانی و شدید
تورم لابیا مینور می تواند به دنبال تغییرات وزنی ناگهانی باشد. چاقی و لاغری های شدید ممکن است در اثر رژیم های لاغری یا چاقی، مصرف برخی داروها یا بعضی از بیماری ها رخ دهد. این تغییرات باعث شلی و آویزان شدن واژن و تغییر شکل لبهای واژن می شود.

از دست دادن ذخیره چربی
افزایش سن، رژیم های لاغری، مصرف برخی داروها یا ابتلا به بیماری هایی که ذخایر کاهش چربی بدن را کاهش می دهند نیز فرم لابیاها را تغییر می دهند. از بین رفتن چربی های بدن باعث می شود لابیاها حالت آویزانی پیدا کنند و بزرگتر به نظر برسند که در این موارد تزریق چربی به واژن توصیه می شود.

علت نامتقارن بودن لبه های واژن

نامتقارن بودن لبه های واژن به این معنی است که یکی از لبه های واژن خیلی بزرگتر از لابیای سمت دیگر باشد. اگر این اختلاف اندازه خیلی کم باشد، لابیای شما نامتقارن نیست. علت نامتقارن بودن لابیا مینور، رشد بیشتر یک طرف لابیا نسبت به لابیای سمت دیگر است در اثر عوامل زیر است:

 • هورمونهای بلوغ
 • اختلالات هورمونی در بزرگسالی
 • بارداری و زایمان

این اختلاف رشد، باعث نابرابر شدن اندازه لابیاها و بهم خوردن فرم واژن دختران و زنان می شود.

چگونه لابیا را کوچک کنیم؟

جراحان زیبایی زنان برای درمان تورم لابیاها از یک روش جراحی به نام لابیاپلاستی استفاده می کنند. در این روش برای کوچک کردن لب های دستگاه تناسلی است، قسمتهای اضافی لابیاها برداشته می شود. کوچک کردن لابیا مینور با دو روش برش با تیغ جراحی و برش با لیزر مونالیزا انجام می شود.

لابیاپلاستی با لیزر

برای درمان بزرگی لابیا می توانید لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا را که کاملا بدون درد است در مطب انجام دهید. اما اگر به جراحی لابیاپلاستی (با تیغ جراحی) نیاز داشته باشید، حتما باید این لابیاپلاستی در اتاق عمل انجام شود. به گفته ی دکتر زهرا صابری، متخصص و جراح زیبایی زنان، انتخاب روش لابیاپلاستی برعهده پزشک است و طبق نتیجه معاینه و بزرگی لابیا، روش جراحی تعیین می شود.

اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی با لیزر را دارید و یا می خواهید از هزینه آن در مطب خانم دکتر زهرا صابری مطلع شوید، می توانید با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس بگیرید. یا می توانید به همین شماره در واتساپ پیام دهید تا مشاور لیزر و زیبایی مرکز شما را راهنمایی کند.

سوالات رایج درباره لابیاپلاستی

بانوانی که لابیاپلاستی با لیزر را در اصفهان و نزد دکتر زهرا صابری انجام می دهند، سوالات زیر را در مورد بزرگی لابیاها از ایشان می پرسند:

بزرگی لب های واژن بعد از بارداری خوب می شوند یا باید لابیاپلاستی کنم؟
هیپرتروفی لابیا مینور در بارداری طبیعی است و به خاطر هورمون های بارداری و پرخون شدن لگن رخ می دهد. اما چند ماه بعد از زایمان، دوباره لابیاها به اندازه و فرم قبل از بارداری بر می گردند.

اگر کلیتوریس از لابیاماژور بیرون زده باشد، با لابیاپلاستی می توان آن را کوچک کرد؟
برای کوچک کردن بخش کلیتوریال باید عمل هودکتومی انجام شود. موقع عمل زیبایی واژن، معمولا جراح همزمان با لابیاپلاستی این جراحی را نیز انجام می دهد.

آیا خود ارضایی در نوجوانی باعث بزرگ شدن دستگاه تناسلی زنان می شود؟
خیر. خودارضایی در هیچ سنی باعث هیپرتروفی لابیا نمی شود.

روابط جنسی زیاد باعث تغییر شکل و تورم لابیاها می شود؟
خیر. رابطه جنسی زیاد هیچ تاثیری بر فرم، اندازه و تقارن لابیاها ندارد.

لابیاپلاستی برای دختران باکره هم انجام می شود؟
بله. این جراحی بیرون از واژن انجام می شود و کاری به پرده بکارت ندارد. تنها مورد برای لابیاپلاستی دختران باکره این است که باید حتما سن تان بالای 18 سال باشد.

اگر شما هم سوالی درباره علت بزرگی لب های واژن و درمان تورم لابیا با عمل لابیاپلاستی دارید، سوالات خود را در بخش نظرات همین صفحه بپرسید. خانم دکتر صابری در اسرع وقت به سوالات شما همین جا پاسخ می دهند.

4/5 - (238 امتیاز)
Avatar photo

دکتر زهرا صابری، جراح و متخصص زنان در اصفهان هستند که سالهاست در زمینه عملهای زیبایی و ترمیمی واژن فعالیت می کنند. استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز و جدیدترین روشهای درمانی، موجب شده تا مراجعین زیادی از شهرهای دور و نزدیک برای عملهای زیبایی واژن و رفع مشکلات جنسی و زناشویی خود به ایشان مراجعه کنند.

96 دیدگاه ها
  • سلام. بطور عادی یکی از لابیاها دو سه میلی بزرگتره. اگر لابیاهای شما بیشتر از این اختلاف دارن و موقع نزدیکی یا پوشیدن لباس تنگ درد و سوزش دارید باید لابیاپلاستی انجام بدین.

  • سلام خانم دکتر ببخشید کسایی که هورمون تستوسترون بالایی دارن وقتی اختلال هورمونی درمان شه و هورموناشون متعادل شه سایز لابیا به حالت نرمال برمیگرده یا همچنان بزرگ میمونه؟

   • سلام عزیزم از اون حالت متورم بیش از حد خارج میشه اما خب شاید اونقدرها هم تغییر نکنه.

 • سلام دختر من ۱۲ سال دارد و نشانه های بلوغ کم کم در او ظاهر میشود و همچنین متوجه غیر عادی بودن اندام تناسلی او شدم و که لبهای داخلی از لبهای بیرونی خارج شده و خیلی بزرگ است باید چیکار کنم راهنمایی کنید بعد از بلوغ به حالت طبیعی بر میگردد یا نه لطفا راهنمایی کنید

  • سلام. بعضی از دخترها بطور ژنتیکی در اوایل دوره بلوغ، رشد لابیامینورشون خیلی زیادتره و بعد از بلوغ به حالت عادی برنمیگرده. اگر ظاهرش ناراحتش میکنه میتونه از 18 سالگی به بعد عمل لابیاپلاستی رو انجام بده.

   • سلام 16 سالمه و یکی از لبه های داخلی ام بزرگتر از اون یکیه و از لبه خارجی میزنه بیرون و شکل بدی داره چکار کنم

    • سلام. اگر خیلی اختلاف دارن لابیاهای دو طرف، باید صبر کنید تا 18 سالتون بشه و بعد برای عمل لابیاپلاستی اقدام کنید.

     • سلام من یکی از لابیاهام خیلی تورم دارن 20سالمه و تقریبا 3ساله این مشکلو دارم آیا حتما باید عمل لابیا پلاستی انجام بدم یا با خوردن دارو خوب میشه
      خواهش میکنم راهنمایی کنین خیلی خجالت می کشم از این وضع

     • سلام. خیر با دارو برطرف نمیشه. گزینه ای جز لابیاپلاستی ندارید.

    • سلام ببخشید من لابیه هام خیلی بزرگن 14سالگی خیلی خود ارضایی میکردم و الان خیلی کمتر شده
     بخاطر خود ارضایی هست یا بخاطر بلوغ و راه درمانش چیه

     • سلام. به خاطر تغییرات هورمونی بلوغه عزیزم. باید صبر کنید 18 ساله بشید و بعد برای کوچک کردنشون عمل لابیاپلاستی انجام بدین.

   • سلام من ۲۳ سالمه و لبه های داخلی بزرگتر از لبه های بیرونی هستن و همیشه لبه های داخلی سفید و پنیری میشه و بد بو بخاطر بزرگی یا مشکلی وجود داره ممکن ربطی نداشته باشه و عفونت باشه؟

    • سلام. بوی بد و عفونت شما بخاطر بزرگی لابیاهاست که درست نمیتونن تمیز بشن. چون بالای 18 سال هستید، میتونید عمل لابیاپلاستی رو انجام بدین تا اندازه لابیاها کوچکتر و عوارض اون برطرف بشه.

 • با سلام خانوم دکتر من ۲۱ سالمه و از شکل واژن خودم خیلی ناراضی ام،به خاطر این موضوع میترسم ازدواج کنم…یعنی خجالت میکشم…میشه راهنمایی کنید🙏🏻واینکه این عمل باعث نازایی و ….نمیشه

  • سلام. نه عزیزم لابیاپلاستی اصلا چنین عارضه ای (نازایی) نداره. واژن افراد با هم فرق میکنه و تفاوتها رو باید در نظر بگیرید. اگر باهاش خیلی مشکل دارید باید معاینه کنم ببینم چه کارهایی میشه براتون انجام داد تا از فرم واژن تون راضی بشید.

  • سلام خانم دکتر خسته نباشید
   من کلتریسم بزرگ هستم آیا باعث نازایی هست یانه باردار میشم

   • سلام. عزیزم اندازه کلیتوریس روی باروری هیچ تاثیری نداره و نباید نگران اون باشید.

 • سلام من برای بار اول از کاندوم استفاده کردم و باعث شد لبه های داخلی واژنم شدید ورم کنن جوری که راه میرم اذیت میشم و احساس میکنم رحمم بیرون زده…قبلا بدون کاندوم این شکلی نبود،،،چیکار باید بکنم؟آیا عمل لازمه؟یا خودش خوب میشه؟

  • سلام. نه عزیزم نگران نباشید بخاطر این دچار مشکل شدین که به جنس کاندوم حساسیت داشتید. میتونید کاندومهای دیگه رو امتحان کنید.

 • سلام ببخشید من ۱۷ سال دارم ولی لبهای داخلی یکی بزرگ تر از یکی دیگس ولی در برابر پوشیدن لباس تنگ درد و سوزش ندارم باید چکار کنم؟

  • سلام. عزیزم کمی لابیاهای دوطرف نامتقارن هستن در همه خانمها و این عادی و در حد چند میلی متره. اگر باز هم شک داری، میتونم معاینه ت کنم ببینم اختلاف لابیاها عادیه یا نه.

    • لابیاهاتون بزرگه. اگر ظاهرش ناراحتتون میکنه میتونید بعد از 18 سالگی عمل لابیاپلاستی انجام بدید تا کوچکتر بشه و حالت آویزان نداشته باشه.

 • سلام
  خسته نباشین
  من ۱۶ سالمه و لب های کوچیکم خیلی بزرگ تر از لبهای کوچیکه بطوری که کاملا مشخصه و بیرون اومده
  به پرور درست میشه یا نیاز به عمل داره

  • سلام. نه عزیزم خودبخود درست نمیشه. باید تا 18 سالگی و رشد کامل لابیاها صبر کنید و بعد برای عمل لابیاپلاستی واژن اقدام کنید.

  • سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر
   من ۱۷سالمه لابیا هام متقارن نیستن به طوری وقتی می ایستم یکی از لابیاهام مشخصه و اینکه تیره است و اینکه سوزش و خارش رو خیلی دارم و موقع دوچرخه سواری بسیار اذیت میشم وترشح هم دارم تا زمانی که ۱۸سالم بشه میشه بگین چه کارهایی رو انجام بدم و رعایت کنم تا کمتر اذیت بشم ؟؟🥺
   میشه بگین با عمل لابیا پلاستی چروک های واژن هم برطرف میشه یا با یه عملی دیگ رفع میشه؟؟

   • سلام. اگر منظورتون چروکهای لابیا مینوره، بله با لابیاپلاستی اونها برداشته میشه و رنگش هم روشن میشه. اگر لابیا ماژور منظورتون بوده، با روشهای مخصوص به لابیاماژور چروکها رو باید برطرف کنیم. تا 18 سالگی توصیه می کنم بهداشت واژن و لباس زیر رو هر روز رعایت کنید. پد نوار بهداشتی رو زود به زود عوض کن. برای شستشوی لابیاها آب گرم کافیه و سعی کنید لباس چسبون و تنگ نپوشید.

 • سلام من امروز متوجه شدم یکی از لابیا ها بزرگتر ای اون یکی هست و وقتی سرپا می‌ایستم کمی از لبه های بیرون بیرون میزنه ولی برام مشکل ایجاد نکرده تا الان؟ آها نیاز ب عمل داره؟ 18 سالمه ممکنه بخاطر سنم باشه و بعدا ب حالت عادی بگرده چون یکی دوساله یک دفعه این اتفاق برام افتاد

  • سلام. بخاطر هورمون های دوره بلوغ بزرگ شدن. چون 18 ساله هستید میتونید با عمل لابیاپلاستی کوچکشون کنید که حالت آویزان نداشته باشه.

   • سلام عمل لابیا پلاستی تاثیری میزان میل جنسی داره؟ینی اگه عمل کنم میل جنسی کم‌نمیشه؟

    • سلام. چون اعتماد بنفس تون بخاطر بهبود ظاهر واژن بیشتر میشه، میل جنسی یعنی تمایل به ارتباط زناشویی براتون بیشتر میشه. در مورد لذت جنسی هم لابیاپلاستی اون رو کم نمیکنه چون فقط قسمتهای اضافی لابیا برداشته میشه و عصبهای حسی این ناحیه دست نخورده باقی میمونه.

  • سلام خسته نباشید ببخشید من لبه های واژنم بزرگن آیا قرصی چیزی هست که رفع شه. من 18سالم هست بخاطر همین لبه های بزرگ واژنم میترسم ازدواج کنم

   • سلام عزیزم. با قرص درمان نمیشه و باید عمل لابیاپلاستی انجام بدین. در ضمن ظاهر واژن شما تاثیری روی ازدواجتون نداره. واژن هم مثل بقیه نقاط بدن در هر فردی با دیگری تفاوتهایی داره. براحتی با عمل لابیاپلاستی میتونید ظاهر لابیاها رو عوض و اونها رو کوچکتر کنید.

    • سلام من ۱۵ سالمه تاحالا سکس نداشتم اما خروسکم از وقتی به بلوغ رسیدم به حالت آویزون دراومدع امکان داره بکارتم مشکلی داشته باشه یا طبیعی است؟؟

     • سلام. نه عزیزم بکارتت مشکلی نداره. کلیتوریس شما بخاطر تغییرات هورمونی دوران بلوغ داره رشد میکنه و عادیه. اگر تا 18 سالگی به همین حالت موند و از لابیاهاتون حالت بیرون زدگی داره باید مراجعه کنید تا با عمل هودکتومی درستش کنیم. تا قبل از 18 سالگی نمیشه کاری کرد.

 • سلام خانم دکتر من لبه های داخلیم یکم برگ هستن خودمم 17سالمه می خوام عملشون کنم ولی من تو اصفهان نیستم خیلی عذاب می کشم🥺🥺

  • سلام. تا قبل از 18 سالگی این عمل رو هیچ جا براتون انجام نمیدن. این عمل سرپاییه و میتونید در اصفهان انجام بدید و همون روز برگردید شهرتون. البته وقتی بالای 18 سال شدین.

  • سلام خانوم دکتر من 14سالمه و لابیاهام بزرگ نیستن جوری معلوم میشن که دراز بکشم پاهامو باز کنم و با اینه ببینم بنظرتون مشکلی نداره؟
   بعد یه سوال دیگه لابیاهام وقتی تا الان بزرگ نشدن یعنی دیگه بزرگتر هم نمیشن؟

   • سلام. نه بزرگ نیستن عزیزم ولی اینکه بزرگ بشن تا 18 سالگی به رشدشون ادامه میدن تا بالغ بشید. نگران نباشید. فقط خانمهایی که مشکل هورمونی و یا بیشتر مشکل ژنتیکی و ارثی دارن لابیاهاشون خیلی بزرگ میشه و عمل میخواد.

 • سلام . من دچار اختلال هورمون هستم و مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک و تحت درمانم .اختلال هورمون باعث بزرگ شدن لابیاها و کلیتوریسم شده . بعد از درمان، اندازه لابیا به حالت قبل برمیگرده یا همین طوری باقی میمونه ؟

  • سلام. بعد از اینکه این اختلالات شما درمان شد، باید برای اندازه لابیا و کلیتوریس تون عمل لابیاپلاستی و هودکتومی رو انجام بدید.

  • سلام. این عمل برای دختران باکره هم انجام میشه چون روی واژن این کار رو انجام میدیم و کاری به داخل واژن و پرده بکارت نداره.

 • سلام خانوم دکتر وقت بخیر من هرروز دوچرخه سواری میکنم و یکی از لابیام بزرگتر از اون یکی ومن مدت خیلی طولانی روی زین میشینم و واژنم خیلی اذیت میشه یعنی امکانش هست بزرگ ترشدن لابیام بخاطر نشستن زیاد من روی زین باشه و بخاطر بزرگ بودن لابیام چه پیشنهادی میدین

  • سلام. من نمیدونم چند سالتون هست ولی اگر لابیاهای مینور بزرگی داشته باشید، دوچرخه سواری به واژن فشار میاره و احساس درد دارید. اگر 18 سال به بالا هستید میتونید عمل لابیاپلاستی رو انجام بدین. ضمنا بزرگی لابیا بدلیل ورزش نیست و معمولا منشا هورمونی و ژنتیکی داره..

 • سلام من دخترم ۱۲ سالشه قسمت داخلی بدنش بیرون زده تازه هم یک ماه پریود شده می خواستم بدون خطرناک در آینده مشکل ایجاد می کنه یا به مرور خوب می شه

  • سلام. در حال بلوغه و لابیاهاش در حال رشد هستند، نگران نباشید. باید تا 18 سالگی صبر کنید اگر که لابیاهاش همچنان بیرون زدگی داره باید عمل لابیاپلاستی انجام بده.

  • سلام نه مشکلی ایجاد نمیکنه. بزرگ شدن لابیا به دلایل هورمونی و ژنتیکیه

 • سلام ببخشید من ۲۴سالمه مشکل تقارن لابیادارم وهمینطور نامزدداشتم ۳سال پیش وب طوراتفاقی واردرابطه جنسی شدیم ولی برا باراول خونی نیومد باردوم خونریزی داشتم میتونین مشکلمو حل کنین منظورم هم شکل واژنم هم پرده بکارتم لطفا جواب بدین

 • سلام من عمل لابیاپلاستی دوروزه انجام دادم والانیکم پایینترازبخیم کمی از پوستم سیاه شده علتش چی میتونه باشع؟

  • سلام. احتمالا کبودی بعد از عمله و چیز مهمی نیست. اگر سوزش و درد شدیدتر شد به جراحتون مراجعه کنید.

 • سلام خانم دکتر من 14سالمه لابیا های من بزرگه عادی نیست و تیره هم هست اولش اینجوری نبود از 3سال پیشه اینجوری شده باید چیکار کنم که به حالت عادی برگرده مادرم میگه بخاطر فلفل میخوری اینجوری میشه راهی دیگه جز عمل نیست که انجام بدم لطفاً کمک کنید

  • سلام عزیزم این بخاطر دوران بلوغه و لابیاها داره رشد می کنه و بزرگتر میشه. ربطی هم به فلفل نداره. اگر حس می کنی لابیاها خیلی بزرگ و آویزونه میتونید بعد از 18 سالگی برای عمل لابیاپلاستی اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشید خام دکتر
  من کلا یک طرف ناحیه تناسیلم و طرف قسمت پایینی دهانه واژنم بزرگ تر از طرف دیگر است سوزش ادار و خارش ندارم و مشکلی در نشستن و راه رفتن ندارم مجردم ایا طبیعی است یا عفونت؟

  • سلام. اگر علائمی ندارید، مشکلی نیست. یه طرف لابیاها همیشه کمی بزرگتر از سمت دیگه است. اما اگر بیش از چند میلی متر بزرگتره، میتونید با عمل لابیاپلاستی متقارنش کنید.

 • سلام. من ۱۵ سالمه و میخاسنم بدونم دلیل تیرگی لابیا ها چیه ؟
  من چون شناگر حرفه ای هستم و زیاد میرم استخر فکر میکنم برای اون باشه که لابیا هام تیره میشه درسته؟
  و اگه میشه بگیر زیاد توی اب بودن مشکلی برای واژت ایجاد نمیکنه چه زاهری و چه غیره

  • سلام. در حال بلوغ هستید و این تیرگی میتونه بخاطر تغییرات هورمونی باشه و ربطی به شناگری تون نداره. زیاد در آب بودن روی ظاهر واژن تاثیر نداره. ولی اگر آب آلودگی داشته باشه احتمال عفونت هست.

 • سلام دکتر من۱۸سالمه از فرم واژنم خیلی ناراضیم هم پوستش تیرست که این بخاطر سبزه بودن پوستمه هم اینکه لابیام خیلییی بزرگه و واقعا اذیتم میکنه خیلی بخاطر این موضوع ناراحتم چون واژنم خیلی فرم بدی گرفته میشه راهنماییم کنید😔🙏
  و اینکه هزینه عمل لیزریش چقدره؟

  • سلام. برای بزرگی لابیاها باید مراجعه کنید تا لابیاپلاستی رو براتون انجام بدم. در مورد تیرگی هم وقتی میگیم روشن سازی واژن می کنیم یعنی اونقدری روشن میشه که سه درجه نسبت به قبل روشن تر میشه. برای هزینه ها به شماره 09139797974 در واتساپ پیام بدین.

 • سلام خسته نباشید..من دختری ۲۰ساله هستم و روی لابیای مینور بیشتر در قسمت بالایی آن برجستگی های صورتی به رنگ واژنم ونرم و کوچک وجود داردو هیچ دردوسوزشی ندارم و قرینه در دوسمت وجوددارد من رابطه ای باکسی نداشتم ونمیدونم چیه الان خیلی استرس دارم ک همسر آیندم خوشش نیاد.‌.‌

  • سلام. عزیزم باید معاینه کنم تا متوجه بشم مشکل تون چیه. با این توضیحات نمیتونم نظر خاصی بدم.

  • سلام وقتتون بخیر
   من ۲۷ سالمه و مجرد هستم
   لابیای مینورم بزرگه و بیرون زدگی داره اگر نخوام عمل لابیاپلاستی انجام بدم چون شنیدم عمل لابیاپلاستی ممکنه عوارضی داشته باشه رنگ تیره این لابیاهای بزرگ شده میشه کاری کرد؟ ضمن اینکه من مجردم و تا الآن هیچ رابطه ای نداشتم

   • سلام. تیرگی لابیاها ربطی به رابطه جنسی نداره و بیشتر ژنتیکی و هورمونیه. تنها راه روشن سازی لابیامینورها، عمل لابیاپلاستی هست و هیچ راه دیگه ای نداره.

 • سلام دکتر من 14سالمه و لابیا های واژن من تیره و بزرگ هستش اولش اینجوری نبود الان 3سالی میشه اینجوریه همم ترشح دارم باید چیکار کنم که خوب شن و الان 6ماهی میشه تو دوران نامزدی هستم

  • سلام. عزیزم علتش هورمون های بلوغه و کاری نمیتونید انجام بدین براش. ترشحات واژنتون هم عادیه و مربوط به بلوغه. اگر ترشحات سفید غلیظ با رنگی با بوی بد دارید، نیاز به درمان داره چون عفونی هستند و خیلی عادیه این مشکل بین خانم ها. بعد از 18 سالگی میتونید برای کوچک کردن لابیا اقدام کنید. اگر لابیای بزرگتون تیره شده از الان میتونید برای لیزر روشن سازی اقدام کنید و مشکلی برای بکارتتون ایجاد نمیکنه.

 • سلام خسته نباشین من 18سالمه.لابیه هام کشید و بزرگن یکم خجالت میکشم وقتی میرم استخر تو لباس بد دیده میشه.
  و میترسم تو زندگیه ایندم رابطه زناشویی سردی داشته باشم.
  میشه هزینه عمل لابیا پلاستیو بگین؟؟؟اکه میشه راهنماییم کنین .

  • سلام. میتونید عمل لابیاپلاستی رو انجام بدین. سردی رابطه شما در آینده بستگی به فاکتورهای زیادی داره و این خیلی چیز حادی نیست. برای مشاوره عمل لابیاپلاستی با مطبم تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند: ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴

 • سلام خسته نباید ببخشید من یکی از لابیاهام بزرگتره بطوری که از وسط پام بیرون میزنه وقتی راه میرم یا لباس میپوشم اذیت میشم باید چیکار کنم؟

  • سلام. عزیزم اگر بالای 18 سال هستید میتونید عمل لابیاپلاستی رو انجام بدید تا سایز لابیاها نرمال بشه. ولی اگر زیر 18 سال هستید باید صبر کنید تا 18 ساله بشین.

 • سلام ببخشید من ۱۵ سالمه و تا چن ماه پیش خود ارضایی میکردم اما الان گذاشتم کنار این کارو
  اما لابیا هام بزرگ شدن و حتی گوشه هاشون سیاه شده
  ربطی به خود ارضایی داره؟ یا اینکه تو این سنم اینجوریه
  خیلی نگرانم و خجالت میکشم

  • سلام. عزیزم ربطی به خودارضایی نداره و تغییر سایز و رنگ لابیاها بخاطر هورمون های بلوغه. مشکل شما قابل حله فقط باید تا 18 سالگی و اتمام مرحله بلوغ تون صبر کنید.

 • سلام خانم دکتر من ۱۵ سالمه و یکی از لابیا هام بزرگ و سیاه حالت له شدگی داره …میشه درستش کرد ؟

  • سلام. عزیزم باید ببینم کدوم لابیاهاتون هست و چطوریه. قطعا درمان داره ولی چون شما زیر 18 سال هستید درمانهای جراحی مثل لابیاپلاستی نمیشه براتون انجام داد. بعد از 18 سالگی میشه این مشکل تون رو حل کرد.

 • سلام. وقتتون بخیر باشه🌼
  ممنونم از سایت خوبتون. کاملا نگرانیم برطرف شد.
  فقط به ذهنم رسید یه چیزی بگم.
  از تصویر خانومایی که پاها و شکمشون پوشیده نیست استفاده نکنید.
  گفتم شما که اینقدر مطالب خوبی دارید این نکته رو هم بگم که بهتر شه🙃 تازه سایتتون حالت رسمی‌تری هم پیدا می‌کنه.

 • درودشبتون بخیرونیکی مهرنازبانوهستم ۳۸ساله
  خواستم بدونم علت تیره وبزرگ شدن لابیاهاچیه؟بخصوص بعداززایمان دوم ….وهزینه های عمل رو هم لطفابگید..میشه ازبیمه ی تامین اجتماعی هم استفاده کرد برای عمل؟

  • سلام. علت تیرگی و بزرگی لابیاها، میتونه فشار بارداری، زایمان، اختلالات هورمونی و غیره باشه. عمل های زیبایی شامل بیمه نمیشن. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها میتونید با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس بگیرید.

 • سلام خانم دکتر من ۱۹ سالمه و تخمدان پلی کیستیک دارم و به تازگی تحت درمان قرار گرفتم اول این که ایا تخمدان پلی کیستیک باعث نازایی و یا یائسگی زودرس میشه؟ و سوال دومم اینه که من چند سال هست که خودارزایی میکنم ممکنه به دلیل خودارزایی لابیلا و بخش بالاییش که محل خود ارزاییه بزرگ و اویزون شده باشن؟

  • سلام. باید درمان رو ادامه بدین چون تنبلی تخمدان میتونه باعث مشکلات باروری بشه. بزرگی لابیاها و کلیتوریس شما بخاطر خودارضایی نیست و بدلیل اختلالات هورمونی ناشی از تنبلی تخمدان هست. با درمان این بیماری، سایز کلیتوریس شما کوچکتر میشه اما اگر اندازه ش تغییری نکرد میتونیم با عمل زیبایی کلیتوریس، سایزش رو نرمال کنیم.

  • سلام. عزیزم باید معاینه کنم و بدون معاینه نمیتونم بگم علتش چیه. میتونه بخاطر بلوغ تون باشه یا یه مشکل دیگه که در جلسه معاینه میشه تشخیص داد.

 • سلام من ۱۸ سالمه و یکی از لابیا های مینورم خیلیییی بزگتر از اون یکیه ولی بابت این هیچ نگرانی ندارم مشکل من اینه که لابیا مینور سمت چپم از سه سال پیش کوچیک و کوچیکتر شد بطوری که الان خیلی کوچیک شده و نمیتونم بهش دست بزنم فقط خواهش میکنم دلیل کوچیک شدنشو بهم بگید

  • سلام. عزیزم باید برای معاینه حتما مراجعه کنی تا ببینم علت آتروفی لابیامینور شما چیه. بدون معاینه نمی تونم نظری بدم.

   • سلام خانوم دکتر
    من ۱۵ سالمه و از شکل واژنم اصلا راضی نیستم،و سوزش دارم. میخواستم بدونم اگه من این عمل رو انجام بدم که نیاز به جراحی باشه!کسی از عمل من متوجه میشه؟
    و اینکه هزینش چقدر زیاده؟

    • سلام. شما تا 18 ساله نشید و لابیاهاتون رشدش کامل نشه نمی تونید جراحی کنید. بعد از 18 سالگی میتونید عمل لابیاپلاستی رو انجام بدید. هیچ کس نمیتونه جراحی شدن لابیاها را متوجه بشه مگر اینکه پزشک باشه. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می تونید با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس بگیرید و با مشاور عملهای زیبایی ما صحبت کنید.

  • سلام. برای کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد می تونید با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس بگیرید و با مشاور عمل های زیبایی صحبت کنید.

 • سلام من شونزده سالمه و پنج شیش سالیه که کیلتوریس و لابیه هام خیلی تورم دارن درسته بیذون نزدن اما خیلی گوشتی و قرمزن علتش چی میتونه باشه؟

  • سلام. علتش تغییرات هورمونی بلوغه و این کاملا عادیه. اصلا جای نگرانی نیست و مرحله ای از رشد طبیعی هر خانمی هست.

 • سلام خانم دکتر میشه منو راهنمایی کنید من لابیها ی بدنم سمت راست از سمت چبم بزرگتره اما یه ذره بزرگتره میشه بگید علتش چیه ؟ وقتی نگاه میکنی انگار که باد کرده

  • سلام. تمام اجزای بدن در دو طرف کمی نامتقارن هستند و لابیاها هم همینجوری اند. اگر بزرگی لابیا باعث درد واژن موقع ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و شلوار جین میشه، اونوقت لابیای شما به طور غیرعادی بزرگه و با عمل لابیاپلاستی میتونید اون رو کوچک و متقارن کنید.

 • سلام خانم دکتر،من۱۸سالمه،میل جنسیم خیلی زیاد هست،شب ها وقتی توی اتاقم میخوابم یهو متوجه یه مایع گرم بین لای پام میشم که وقتی نگاه میکنم متوجه میشم که مثل مایع ارضایی هست،یا حتی موقع راه رفتن یا نشستن در طول روز هم این اتفاق برام میفته،آیا این موضوع ربطی به لابیاهام داره!؟
  لابیامینورم اندازه یکیش، یکمی از اون یکی بزرگتره ودر حالت خوابیده دیده میشه.این موضوع باعت میشه که بعضی وقتا شکمم خیلی درد بگیره،خواهش میکنم راهنمایی کنین!!🥺🥺

  • سلام. در مورد نوع ترشحات توضیحی ندادید. ممکنه بخاطر عفونت واژن باشه یا اینکه مایع طبیعی باشه که واژن از زمان بلوغ ترشح میکنه تا واژن مرطوب و تمیز بشه. این ربطی به لابیاهای شما نداره. اگر درد، سوزش یا ترشحات بدبو و رنگی دارید، باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *